www.mazowia.pl Szpital Dzieciecy im prof. dr. med. Jana Bogdanowicza

  Szukaj
21 maja 2018 ..:: Oddziały » Oddział Patologii Noworodka i Niemowlęcia ::..   Zaloguj
 Menu

  
 Oddział Patologii Noworodka i Niemowlęcia

 

Oddział Patologii Noworodka i Niemowlęcia

PNIN

Ordynator Oddziału: lek. med. Beata Pacanowska
Pielęgniarka Oddziałowa: Beata Parobczy

Kontakt:
Sekretariat Oddziału – tel. +48 22 50 98 382,
Pielęgniarka Oddziałowa – tel. +48 22 50 98 233,
Pokój lekarski – tel. +48 22 50 98 272

 

PNIN

 
Rocznie na Oddziale hospitalizowanych jest około 2 000 małych pacjentów w zakresie chorób układu oddechowego, moczowego, pokarmowego, gorączek nieznanego pochodzenia, wad wrodzonych oraz innych ostrych stanów chorobowych wymagających diagnostyki i leczenia w warunkach szpitalnych.
 
Na przełomie roku 2011 i 2012 Oddział został wyremontowany i zmodernizowany, co spowodowało znaczącą poprawę warunków, w jakich hospitalizowani są najmłodsi mieszkańcy Warszawy i województwa mazowieckiego.
 
Prawidłową diagnostykę i leczenie warunkuje pełnoprofilowe całodobowe zaplecze diagnostyczne Szpitala oraz zespół specjalistów z oddziałów intensywnej terapii, neurochirurgii, okulistyki, laryngologii, neurologii i rehabilitacji.
 
Oddział dysponuje inkubatorami firmy Vicers i Atom, lampami do fototerapii, a także dodatkowym sprzętem medycznym, takim jak kardiomonitory, pulsoksy-metry, pompy infuzyjne.
 
Oddział nasz stanowi bazę dla kształcenia stażystów podyplomowych oraz leka-rzy specjalizujących się w pediatrii i medycynie rodzinnej.

PNIN

 
Boże Narodzenie 2013
 
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Dzieci czekają na nie przez cały rok, a szczególnie na Świętego Mikołaja przynoszącego worek prezentów. Dla maluszków przebywających na Oddziale Patologii Noworodka i Niemowlęcia było to pierwsze w życiu spotkanie z jegomościem w czerwonym stroju i z białą brodą.

PNIN

PNIN

PNIN

 
Oprócz paczek z prezentami dla dzieci, rodzice przebywający na oddziale otrzymali kartkę
z życzeniami świątecznymi przygotowaną specjalnie na tę okazję przez pielęgniarki.

PNIN

- Chciałyśmy ofiarować chociaż odrobinę radości dzieciom, które – mimo iż wspierane są obecnością swoich rodziców – nie mogą w pełni cieszyć się magią rodzinnych świąt Bożego Narodzenia – stwierdziła Alina Zienowicz, inicjatorka akcji i pielęgniarka pracująca na oddziale. - Wszystko to odbyło się przy wsparciu takich firm, jak SkipWish, NUK, Little Tikes i Pelagros, którym serdecznie dziękuję.

  
Copyright 2008 Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza