Home » Oddział Patologii Noworodka i Niemowlęcia

Oddział Patologii Noworodka i Niemowlęcia

Ordynator Oddziału: lek. med. Beata Pacanowska
Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Jolanta Urbanke

Kontakt:
Sekretariat Oddziału – tel. +48 22 50 98 382,
Pielęgniarka Oddziałowa – tel. +48 22 50 98 233
Pokój lekarski – tel. +48 22 50 98 272

Rocznie na Oddziale hospitalizowanych jest około 2 000 małych pacjentów w zakresie chorób układu oddechowego, moczowego, pokarmowego, gorączek nieznanego pochodzenia, wad wrodzonych oraz innych ostrych stanów chorobowych wymagających diagnostyki i leczenia w warunkach szpitalnych.

Na przełomie roku 2011 i 2012 Oddział został wyremontowany i zmodernizowany, co spowodowało znaczącą poprawę warunków, w jakich hospitalizowani są najmłodsi mieszkańcy Warszawy i województwa mazowieckiego.

Prawidłową diagnostykę i leczenie warunkuje pełnoprofilowe całodobowe zaplecze diagnostyczne Szpitala oraz zespół specjalistów z oddziałów intensywnej terapii, neurochirurgii, okulistyki, laryngologii, neurologii i rehabilitacji.

Oddział dysponuje inkubatorami firmy Vicers i Atom, lampami do fototerapii, a także dodatkowym sprzętem medycznym, takim jak kardiomonitory, pulsoksy-metry, pompy infuzyjne.

Oddział nasz stanowi bazę dla kształcenia stażystów podyplomowych oraz leka-rzy specjalizujących się w pediatrii i medycynie rodzinnej.

Boże Narodzenie 2013

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Dzieci czekają na nie przez cały rok, a szczególnie na Świętego Mikołaja przynoszącego worek prezentów. Dla maluszków przebywających na Oddziale Patologii Noworodka i Niemowlęcia było to pierwsze w życiu spotkanie z jegomościem w czerwonym stroju i z białą brodą.

Oprócz paczek z prezentami dla dzieci, rodzice przebywający na oddziale otrzymali kartkę z życzeniami świątecznymi przygotowaną specjalnie na tę okazję przez pielęgniarki.

Chciałyśmy ofiarować chociaż odrobinę radości dzieciom, które – mimo iż wspierane są obecnością swoich rodziców – nie mogą w pełni cieszyć się magią rodzinnych świąt Bożego Narodzenia – stwierdziła Alina Zienowicz, inicjatorka akcji i pielęgniarka pracująca na oddziale. – Wszystko to odbyło się przy wsparciu takich firm, jak SkipWish, NUK, Little Tikes i Pelagros, którym serdecznie dziękuję.

Rozmiar czcionki
Kontrast